Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Nasıl Yorumlanır

Nergis BİLİR
23 Nisan 2014

Rüyada deprem olduğunu görmek ne anlama gelir, rüyada deprem olduğunu görmek islami rüya yorumu, rüya tabirleri deprem olduğunu görmek diyanet rüya tabirleri


Her insan uyku için hayatının yarısını ayırır. Her gece uyuyoruz ve rüyalar görüyoruz. Sabah kalktığımızda çoğu insan gördüğü rüyayı dahi hatırlamaz ya da çok az bir bölünü hatırlar. Ancak hatırladığı kadarıyla nasıl yorumlanacağını merak eder. Rüya tabirleri sitemizde bu merakınızı gidermek için açıldı.

Rüyanızda deprem olduğunu gördüyseniz rüyada deprem görmek rüya tabirini okuyabilirsiniz. Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir


Rüyada deprem görmek, yaşantınızda bazı şeylerin biranda değişeceğini haberdar eder. Yer sarsıntısı, zelzele gibi rüyalar iş yaşamınızda bazı olumsuzluklar ve tartışmalar olabileceğini gösterir. Büyük hayal kırıklıkları ve acılar yaşabilirsiniz.

Depremde evinin yıkıldığını görmek, rüyanızda eviniz yıkılıyor ve sizde evin altında kalıyorsanız hayatınızda güvensizlik, korku ve çaresizlik duygusu yaşamakta olduğunuzu vurgular.

Depremde binaların yıkıldığını görmek, çevrenizdeki insanların bazı üzüntüler yaşayacağına işarettir. Ancak tüm binalar yıkılırken size birşey olmuyorsa, bu sizin bu kötü süreci rahat atlatacağınız anlamına gelir.

Depremde binanın altında kaldığını görmek, büyük sıkıntı ve dertlerin üstünüze geleceğini gösterir. Kendi çabanızla kurtuluyorsanız gerçek yaşamında içinde bulunduğunuz büyük zorlukların üstesinden geleceğinizi simgeler.

depremler

Rüyada Deprem Görmek İslami Yorumları

İmam Cafer Sadık (A.S): Rüyada deprem görmek kıtlığa, hastalığa veya söz sahibi birinden görülecek belaya işarettir. “Nihayet biz, onu da, sarayını da yerin dibine geçirdik.”

Allame Meclisi: Rüyada deprem görmek; bir sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.

İbn-i Sirin: Rüyada deprem olduğunu ve yerin sarsıldığını görmek; depremin şiddetine göre bölge halkına söz sahibi birinden yana sıkıntı ve bela geleceğine işarettir.

Kirmani: Yerin hafifçe sallandığını, bir tarafın çöktüğünü, diğer tarafın ise olduğu gibi kaldığını görmek; hüküm sahibi bir kimsenin o yöreye geleceğine, insanlara zulmedeceğine ve mallarına el koyacağına işarettir.

Çağdaş Ulema: Rüyada deprem görmek; pek yakında yaşamınızda değişiklikler olacağına işarettir.

 • Rüyada deprem görmek hayra yorulmaz.
 • Para ve mal kaybına ve sıkıntıya yorulur.
 • İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir.
 • Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.
 • Rüyada depremde ve her tarafın yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden gelecek felakete işarettir.
 • Deprem görmek, bazı yorumculara göre yolculukla yorumlanır.
 • Bazen de deprem, rüyayı gören şahsın öleceğine işarettir.
 • Yerin dürülmesi işi sonuçlandırmaya, amel işlemeyi terk etmeye delalet eder.
 • Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder.
 • Rüyada deprem, herşeyin aniden değişeceğini haber verir.

  Daha fazla rüyada deprem görmek rüya tabiri yorumu için rüyalarınızı bize anlatın.

  Yorumlar

  1. AREL diyor ki:

   Rüyada yerin sarsıldığını ve evlerin yıkıldığını görmek, devlet tarafından bazı mallara zam yapılacağına ve bundan halkın büyük sıkıntıya uğrayacaklarına yorumlanır.

  2. TÜRKUVAZ diyor ki:

   Rüyada yerin sarsıldığını ve evlerin yıkıldığını görmek, devlet tarafından bazı mallara zam yapılacağına ve bundan halkın büyük sıkıntıya uğrayacaklarına yorumlanır.

  3. ÇEVREN diyor ki:

   Kirmanî: Yerin hafifçe sallandığını, bir tarafın çöktüğünü, diğer tarafın ise olduğu gibi kaldığını görmek; hüküm sahibi bir kimsenin o yöreye geleceğine, insanlara zulmedeceğine ve mallarına el koyacağına işarettir.

  4. MİRAY diyor ki:

   Dun ruyamda deprem gördüm, bu gün ise ayrıldım canımdan çok sevdiğimden. Tesadüfmü bu?

  5. KUNTAY diyor ki:

   14 Yaşındayım. Okulda Deprem Oldugunu Gördüm. Okulun İçinde Bir Arkadaşla Beraberdik. Fakat Okulun Alt Bölümü Çöktü. Ama Bize Bir Şey Olmadı. Yorumlarsanız Çok Sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

  6. YETKİN diyor ki:

   iyi günler rüyamda deprem oluyordu her yer yarılıyordu insanlar kaçıp duruyordu. benimde kucağımda bir kız çocuğu vardı ona birşey olmasın diye kaçıyorduk. her yer yıkılmıştı ama o kızı bırakmıyordum cevabınızı bekliyorum.

  7. RAMİZ diyor ki:

   Rüyada yerin sarsıldığını ve evlerin yıkıldığını görmek, devlet tarafından bazı mallara zam yapılacağına ve bundan halkın büyük sıkıntıya uğrayacaklarına yorumlanır.

  8. ASLAN diyor ki:

   Rüyada bir yerde deprem olduğunu ve bu yüzden insanların sağa sola kaçıştıklarını ve bazı kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkına zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin geleceğine delalet eder.


  Current day month ye@r *